Manager zewnętrzny

Czasami jest tak, że osoba zarządzająca firmą lub działem potrzebuje wsparcia – jest ekspertem w innym obszarze albo rozwój firmy jest tak dynamiczny, że brakuje czasu na samodzielne podjęcie się niektórych tematów. Potrzeba zmian jest widoczna i pilna, a w samej organizacji brak zasobów lub kompetencji, by rozpocząć nowy proces. I wtedy wkraczam ja. Moja rola konsultanta przeradza się w rolę zewnętrznego managera, który na określony czas przejmuje konkretne zadania i bierze na siebie odpowiedzialność za realizację określonych celów.

Od początku ważne jest, abyś wiedział, kto docelowo przejmie moje zadania po zakończeniu projektu:

  • będziesz to Ty i potrzebujesz mojego wsparcia, konkretnych rozwiązań i rozwoju konkretnych kompetencji?
  • będzie to osoba w organizacji, która ma być przygotowana do nowej roli?
  • będziemy tą osobę rekrutować?

Nie unikniemy pierwszego niezobowiązującego bezpłatnego spotkania, na którym opowiesz mi o swoich wyzwaniach, celach i oczekiwaniach.

Do dwóch tygodni od spotkania przedstawię Ci koncepcję realizacji projektu, wraz z celami, za które biorę odpowiedzialność (to mogą być cele pozafinansowe – gotowe standardy, procedury, rozwinięte w zespole kompetencje i zawsze są finansowe – jaki finansowy efekty w postaci przychodów przyniesie nasza współpraca). Harmonogramem realizacji projektu wraz z kosztami jego realizacji – ogólna koncepcja jest bezpłatny.
Przygotowanie szczegółowego opisu realizacji projektu kosztuje 1500 netto.

Obszary i branże, w których realizowałam projekty jako manager zewnętrzny w ciągu ostatniego roku:

  • branża spedycyjna – rola dyrektora sprzedaży odpowiedzialnego za zrekrutowanie zespołu managerów, przeszkolenie managerów, ułożenie ich standardu pracy oraz standardu pracy spedytorów, wprowadzenie zarządzania przez cele, wdrożenie systemu CRM, zbudowanie od podstaw działu contact center – zespołu handlowego.
  • branża beauty – rola dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za: restrukturyzacja działania salonu, rozwój kompetencji przywódczych managera, rozwój kompetencji zespołu w zakresie sprzedaży i obsługi klienta, analiza i przedstawienie rekomendacji w zakresie standardów obsługi, wykorzystywanych systemów wspierających sprzedaż, polityki premiowania i wynagradzania pracowników, prowadzenia komunikacji i budowania marki salonu w social mediach
  • branża produkcyjna – rola dyrektora sprzedaży stworzenie procesu rekrutacji i rekrutacja zespołu handlowców, stworzenie standardu pozyskiwania nowego i obsługi stałego klienta firmy, szkolenie z technik sprzedaży, wdrożenie pracy w CRM, zarządzanie zespołem handlowców, opracowanie procesu onboardingu, poukładanie procesów wewnątrz organizacji w taki sposób, aby podnieść efektywność wszystkich zespołów front i back-office, wyłonienie w rekrutacji wewnętrznej lub zewnętrznej dyrektora handlowego.

Dla kogo

Dla właścicieli małych, średnich i dużych dynamicznie rozwijających się firm

Cena

Koszty współpracy ze mną w roli managera zewnętrznego są ustalane indywidualnie i zawsze obejmują dwie składowe:

  • wynagrodzenie za realizację zadań zgodnie z przyjętym harmonogramem realizacji projektu
  • wynagrodzenie success fee za osiągnięcie przyjętych celów finansowych.

Jak mogę Ci pomóc?

Porozmawiajmy o tym, co mogę zrobić dla Ciebie i Twojego biznesu.

Twoje dane posłużą mi do kontaktu i przedstawienia oferty, będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności.

Dziękuję za wysłanie wiadomości, odpowiem tak szybko jak to tylko możliwe.
Niestety nastąpił problem wysyłki, proszę o osobisty kontakt.

ZADZWOŃ LUB NAPISZ:

606 480 822

m.kaminska@instytutrozwoju.org.pl